Nízkotlakový skrutkový kompresor ZE 3S: kvalitný výkon, nízke prevádzkové náklady

22. 07. 2021 | 10 min.


Nový nízkotlakový rotačný skrutkový kompresor ZE 3S (37 – 90 kW/50 – 120 hp) (1,5 – 2,5 bar(g)/22 – 36 psig) špeciálne vyrobený na prevádzku v širokom spektre pneumatických dopravníkových priemyselných riešení vám zabezpečí vzduch bez obsahu oleja s certifikáciou triedy 0 a plynulú prevádzku pri tých najnižších nákladoch.

Partner v oblasti pneumatickej dopravy

Vďaka dodávke vzduchu bez obsahu oleja s certifikáciou triedy 0 je nový kompresor ZE 3S dokonalým partnerom pre riešenia v oblasti pneumatických dopravníkov hlavne v odvetviach, ktoré vyžadujú dokonalú bezpečnosť výrobkov, ako napríklad odvetvie výroby cementu, sadry a potravín a nápojov. 

Optimálna prevádzka

Jednotky ZE 3S skonštruované v súlade s normami na zaistenie vysokej kvality modelového radu ZE/ZA vám zaistia nepretržitý a spoľahlivý prietok vzduchu v prašnom prostredí. Navyše vďaka inovatívnej konštrukcii je nový bezolejový nízkotlakový kompresor riešením efektívnym z hľadiska nákladov, pokiaľ ide o počiatočné, ale aj prevádzkové výdavky.

Rýchla a jednoduchá vykládka nákladných vozidiel

Jednoduché pripojenie, o 25 % rýchlejšia vykládka v porovnaní s inštaláciami na vykládku nákladných vozidiel a vysoká kapacita vykládky sú len niektoré výhody, ktoré nový kompresor ZE 3S prináša do vášho procesu vykládky nákladných vozidiel.

 

Prečo je najnovší bezolejový nízkotlakový skrutkový kompresor ZE 3S jedinečný?

Nízkotlakové kompresory ZE 3 obsahujú najnovší a osvedčený bezolejový skrutkový element od spoločnosti Atlas Copco s chladiacim plášťom s kvapalinovým chladením, ktorý presne reguluje teplo, a tým zaistí energeticky úspornejšiu prevádzku.

Nízka hladina hlučnosti sa udržiava vďaka tlmiacemu krytu s utesnenými panelmi a dvierkami a tlmením usmerňovača prívodu vzduchu s minimálnym poklesom tlaku a vysokou charakteristikou pohlcovania hluku. 

Flexibilný a kompaktný dizajn umožňuje zariadenie umiestniť do interiéru alebo exteriéru. Okrem toho flexibilný rozsah dodávok umožňuje prispôsobiť vaše zariadenia podľa vašich špecifických potrieb. Nový model ZE 3S možno prispôsobiť na prevádzku v teplotnom rozsahu od –20 °C do 50 °C.

8%: vyššia energetická účinnosť v porovnaní s predchádzajúcou generáciou

25%: rýchlejšia vykládka v porovnaní s priamo nainštalovanými kompresormi

40%: menší pôdorys v porovnaní s predchádzajúcou generáciou

Zdieľajte náš článok